УРОК
– ПРОЕКТ
Тема уроку: «Леся Українка. Драма-феєрія «Лісова пісня». Фольклорно-міфологічна основа сюжету».
Мета: через проектну
діяльність розкрити підтекст драми (навчальний проект). Допомогти учням з’ясувати
суть конфлікту, формувати інформативну, комунікативну компетентності учнів,
їхні креативні здібності, виховувати самостійність та самоорганізацію, навички
співробітництва, відповідальності, інтерес до вдосконалення володіння всіма
засобами рідної мови, плекати в дитячих душах кращі людські моральні цінності.
Обладнання: дитячий проект, ілюстрації, пам’ятка
«Як працювати в групі». Характеристика
героїв з елементами порівняння, картки
самооцінки, підручник.
Форми роботи: групова, фронтальна, парна,
індивідуальна.
Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь.
Епіграф до уроку:
Мавка для Л. Українки - Символ природи, що через кохання здобуває
душу.
В. Петров
Хід уроку
1.
Установчо-мотиваційний етап
Аутотренінг
Слово
вчителя: Тож сядьмо обличчям один до одного, відчуймо тепло долонь, закриймо очі (діти
повторюють за вчителем) і промовляємо: «Я – розумний, Я – впевнений у собі, Я –
щасливий , Я – живу заради добра на Землі. Відкрийте очі і подаруйте один одному посмішку.»
Оголошення
теми, мети і завдань уроку.
Проблемне
питання. Чи повинна доброта бути безмежною?
Вступне
слово вчителя:
Через
хворобу Лесі Українці часто доводилося бувати за кордоном, далеко від
улюбленого, рідного Полісся. Її сум вилився у чудовий твір «Лісова пісня» -
привіт рідній землі.
Підготовчий
етап.
Повідомивши
учням тему і поставивши проблемне питання, запропонувати учням скласти план
підготовки проекту (пізніше його можна оформити як зміст, хоча спочатку він не
буде остаточним і, як правило, змінюється в ході підготовки проекту) але цей
етап необхідний аби учні мали точку відліку. Тут обов’язково слід наголосити на
необхідності різнобічного погляду на тему.
Розподіл
обов’язків здійснюється з урахуванням здібностей та можливостей, але
обов’язково з огляду на побажання дітей (можна скористатись анкетуванням).
Правила
проекту.
А) Дотримуватись
правил активного слухання та культури спілкування;
Б)
сумлінно виконувати свої обов’язки в грі, дотримуватись правил;
В)
виявляти творчий підхід до виконання всіх завдань;
Г)
бути об’єктивним у прийнятті будь-яких
рішень.
1
етап. Визначення проблемних ключових завдань, їх обговорення, мотивація
діяльності, допомога вчителя в розробці матеріалів.
2
етап. Вчитель об’єднує учнів у групи, розподіляються ролі, формулюються завдання,
виробляється план дій, визначаються джерела, засоби збору, методи аналізу
інформації, засоби представлення результатів.
3
етап Учні збирають інформацію про
історію написання твору, фольклорно-міфологічну основу, театральні
постановки «Лісової пісні»,
систематизують їх, готують ескізи декорацій. Вчитель спостерігає, непрямо
керує.
4
етап. Аналіз зібраних інформації,
підготовка виступів, добір аргументів для підтвердження думок, виготовлення
декорацій, костюмів.
5
етап. Виступ на
узагальнюючому уроці. Учитель та учні беруть участь у колективному обговоренні,
оцінюють зусилля, використанні
можливості, творчий підхід у вирішенні завдань проекту.
повний матеріал у файлі
|